Kamery przemysłowe CCTV

Aby nie wprowadzać Państwa w mało zrozumiałe szczegóły techniczne, postaramy się opisać wszystko w miarę prostym językiem, tak by wszystko było zrozumiałe i jasne. Monitoring analogowy, czy jak kto woli monitoring HD, jest wciąż najczęstszym wyborem ze względu na jego cenę - jest znacznie tańszy i prostszy w budowie niż cyfrowy monitoring IP. Decydując się jednak na monitoring HD jesteśmy zmuszeni układać okablowanie od kamer do rejestratora bezpośrednio, kamery HD nie podepniemy do istniejącej sieci komputerowej. Oczywiście istnieją mediakonwentery umożliwiające przesłanie sygnału analogowego siecią IP, ale jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. W efekcie końcowym uzyskamy taką samą cenę jak kompletnego monitoringu cyfrowego.

W przypadku kamer HD, na których opiera się monitoring analogowy nie mamy dużego wyboru jakości obrazu. Dostępne są dwa standardy rozdzielczości - Full HD (1080P - 1920x1080) oraz HD czyli (720P - 1280x720). W przypadku kamer IP jest to rozdzielczość nawet sięgająca 4K - 4096×3112, która skupia znacznie więcej detali.

Jednak to nie oznacze że taki monitoring HDTV będzie marnej jakości, monitring HD w zupełności wystarcza w niewielkich lokalach, biurach czy magazynach. Dostęp do archiwum z zapisu kamer w przypadku monitoringów analogowych nie różni się praktycznie niczym od tego z IP, podpinamy rejestrator do sieci komputerowej, konfigurujemy i mamy dostęp tak jak w przypadku kamery IP, z tą różnicą że nie mamy możliwości zalogowania się do poszczególnych kamer. Ograniczenie to nie pozwala montować takich kamer np. w zastosowaniu miejskim, gdzie kamery są od siebie oddalone o kilometry. Dlatego kamery HD znajdują swoje zastosowanie w niewielkich obiektach, takich jak sklepy, prywatne domy czy biura.

Monitoring

- projekt, dostawę, montaż kamer,
- konfiguracja systemów CCTV,
- serwis systemów telewizji przemysłowej, oraz sieci monitoringu,
- modernizacje i wymianę systemów monitoringu,
- zestawy do monitoringu domu, firmy, osiedla,
- fachowe doradztwo w doborze monitoringu,
- kamery zastępcze w razie awarii.

Monitoringi

Montaż kamer przemysłowych

Instalacja kamer, kamery, monitoringi. +48 790 807 829